Druhé čtvrtletí 2021: už rok stoupá zájem o zlaté slitky a mincE

 
pexels-michael-steinberg-318820-1.jpg

Datum: 1. 8. 2021


Poptávka po zlatě dosáhla v letošním druhém čtvrtletí podle zprávy Světové rady pro zlato 955,1 tuny. Za celé první pololetí se poptávka po žlutém kovu vlivem slabšího prvního kvartálu snížila meziročně o 10 %. Průměrná cena zlata byla v druhém čtvrtletí 1 816 USD za unci, meziročně tak byla o 6 % vyšší. V druhém čtvrtletí se zlato zhodnotilo o 4,3 %.
 
Nejvýraznější růst poptávky můžeme vidět přímo v našem byznysu. Poptávka klientů po zlatých investičních slitcích a mincích už čtyři kvartály po sobě utěšeně roste, meziročně o 56 %. Je tak nejsilnější od roku 2013.
 
Průmyslová a technologická poptávka po zlatu už se ve druhém kvartále dostala růstem o 18 % na úroveň roku 2019.
 
Mezi dubnem a červnem výrazněji ožila i poptávka po zlatých špercích, kterou vloni zdecimovala pandemie koronaviru. Dodnes nedosahuje výsledků jako před ní.
 
Centrální banky ve 2Q pokračovaly ve zvýšeném nakupování zlata, celkem do svých sejfů přidaly 199,9 tuny, což čisté nákupy za první pololetí dostalo na 333,2 tun zlata. Tento údaj je o 39 % vyšší než 5letý průměr za I. pololetí a o 29 % vyšší než 10letý průměr za I. pololetí. Nejpilnější v nákupech byla konkrétně thajská a maďarská centrální banka. (zfpg)
 

Mám zájem o služby

Naší hlavní službou je poskytování investičního zlata, které je dnes dostupné všem. Můžete si na něj třeba našetřit se Zlatým Finančním Programem, který Vám to umožní. Chcete se dozvědět více? Pošlete nám svůj e-mail a my se Vám ozveme zpět.